Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x

In jos

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x Empty Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x

Mesaj Scris de Lucifer Dum Mar 12, 2017 10:12 am

Pentru început avem nevoie de datele FTP ale domeniului pe care le-am primit atunci când am dat comandă de hosting (un domeniu, un user şi o parolă) şi de programul FileZilla:
Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x Ju4nw
Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x C7Ai9

Deschidem fişierul public_html. Atenţie: dacă dorim ca forumul nostru să fie gen: domeniulmeu.ro/forum, în fişierul public_html trebuie să facem un nou fişier, numit forum, în care vom uploada fişierele.

Acum deschidem folderul primit de la IPS care conţine fişierele necesare. Intrăm în folderul upload, după care selectăm toate fişierele existente acolo şi le trecem în File Zilla.
Când se vor urca toate fişierele, va scrie "Status: Directory listing successful" în căsuţa de sus.

Acum, intrăm pe adresa forumului şi vom avea aşa ceva: (în cazul IPB 3.1 sau 3.2):

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x 2RkiE

Dăm click pe next, unde vom avea următoarea căsuţă. Aici, facem click pe căsuţa din dreptul "agree to the license agreement", după care facem click pe "Next":

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x IgrVD

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x XwWAw

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x 5DMcf

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x 17Q6R

Tutorial Instalare Invision Power Board (Ipb) 3.x N5zWj

După dăm click pe "Start Installation", aşteptăm până se instalează şi atât.

Pentru orice nelămuriri vă rugăm să postaţi aici!
avatar
Lucifer
Administrator

Time Online : 17d 18h 58m 54s
Postări : 283
Cash : 177928
Data de inscriere : 18/02/2017
Varsta : 21
Localizare : Pe forum

https://crazy-gaming.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum