Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa modifici ACP Log in

In jos

Cum sa modifici ACP Log in Empty Cum sa modifici ACP Log in

Mesaj Scris de Lucifer Dum Mar 12, 2017 10:14 am

Buna !
Cu toti ati dorit ca atunci cind te loghezi in acp (admin control panel) sa fie ceva mai misto poate niste culori sau imagini ,despre aceasta o sa va spun cum.

1. Intram in /admin/skin_cp/ cu ajutorul softului filezilla sau alt soft!
2. Descarcam fisierul acp.css sau il putem deschide direct in soft daca este posibil pentru a putea modifica fisierul direct pe site.
3. Dupa ce am descarcat sau am deschis fisierul acesta pentru editare cautam cu ajutorul CTRL+F
body.login_screen {
4.1 Mai jos vom gasi :

Aceste 2 rinduri de jos este fundalul,pentru a modifica intr-o imagine inlocuim doar
Cod:
"-moz-linear-gradient(top, #4a85b5 0%, #205889 100%);"  si  "-webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#4a85b5), color-stop(100%,#205889));"
.Daca
Cod:
dorim doar culoarea atunci modificam doar [code]"#4a85b5" "#205889"[/code].
background: -moz-linear-gradient(top, #4a85b5 0%, #205889 100%); /* firefox */
background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#4a85b5), color-stop(100%,#205889)); /* webkit */
4.2 Daca dorim sa schimbam culoarea chenarului atunci mai jos gasim codul si modificam " #fff " :

Cod:
background: #fff;
4.3 Mai jos la " #login_submit { " acolo va fi si a doaua parte a chenarului pentru ai schimba culoarea:
Cod:
background: #e7edf2
; ---> Partea inferioara a chenarului
Cod:
border-top: 1px solid #d0dce6;
---> Linia ce desparte cele 2 bucati a chenarului
Logo il gasiti in "/admin/skin_cp/images/" cu numele de " logo.png " .
avatar
Lucifer
Administrator

Time Online : 17d 18h 58m 54s
Postări : 283
Cash : 177950
Data de inscriere : 18/02/2017
Varsta : 21
Localizare : Pe forum

https://crazy-gaming.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum