Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ai venit pe comunitatea Crazy-Gaming ! Fați un cont pentru a sta la curent cu toate noutățile!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0)

In jos

[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) Empty [Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0)

Mesaj Scris de mihai Mar Mar 14, 2017 2:04 pm

In primul rand avem nevoie de un host, unde sa putem urca fisierele scriptului IPB 4 si unde sa putem crea o baza de date si userul ei. (eu am folosit localhost (XAMPP). Voi puteti urca oriunde vreti [Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) Default_smile ).
 
Apoi de fisierele IPB 4 / IPS4. (ultima versiune 4 lansata e Beta 2), care le descarcati de aici. Daca nu sunteti client, puteti cumpara de aici suita.
 
Odata urcate fisierele pe host, intram in folderul unde le-am urcat si ne va aparea asta:[/size]
 
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) ScJjzTn
 
In primul camp completam licenta IPS. O puteti localiza https://invisionpowe...ion=purchases�.Daca aveti deja forum cu aceasta licenta, adaugati la sfarsit -TESTINSTALL, dupa tutorialul de aici https://invisionpower.com/buy. (O licenta IPS poate fi folosita pe un singur forum)
 
Acceptam conditiile si apasam pe butonul Continue. Vom fi redirectionati pe aceasta pagina:
 
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) 8dcLWa5
 
Unde putem alege aplicatia default a forumului. Eu am ales Forums. Dupa ce dam click pe Continue, avem pagina unde introducem detaliile despre baza de date:
 
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) 86OPyAM
 

  • Host: de obicei localhost. Sunt insa unele firme webhost unde trebuie sa introduci IP-ul serverului, sau ti se specifica ce trebuie sa introduci cand creezi baza de date (ex: la 000webhost)

  • Username: username-ul care are "Grand Privileges" la baza de date

  • Password: parola username-ului de mai sus

  • Database name: Numele bazei de date la care s-a adaugat utilizatorul de mai sus

  • Table prefix: puteti lasa gol, insa daca aveti pe aceeasi baza de date tabelele de la alt script si doriti sa diferentiati tabelele acelui script de cele ale IPS4, puneti ceva specific, de exemplu ips4_


 
Dupa ce dam click pe continue, ne va aparea pagina unde introducem datele contului de administrator:
 
 
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) QCEx7fr
 
Daca ceea ce am introdus e valid (parolele se potrivesc si adresa email este valida), dam click pe Continue si vor fi create tabelele bazei de  date:
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) BKSTZwH
 
Dupa ce se incheie procesul de mai sus, si totul decurge normal, vom vedea aceasta pagina:
 
[Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) ZhgH0KK[/size]
 
 
 
Postati aici eventualele nelamuriri [Tutorial]Instalare Invision Power Board (4.0) Default_smile
mihai
mihai
Utilizator Forum

Postări : 20
Cash : 3216
Data de inscriere : 08/06/2016
Varsta : 26
Localizare : Bucharest, Romania.

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum